Na Dušni dan...

zebu grane i grančice –

Mnogo bješe sreće, rada:
zemljica je umorena.
S bukve, hrasta i jasena

Spavati je zemlja rada.
Dun'te vjetri, kroz šumicu
prostrite joj posteljicu.
Lišće pada.

Mir! Ručice sklopi sada.
Naših njiva na plotove,
naših dragih na grobove

Vladimir Nazor

« Listopad 2020 »

Međunarodni stručni skup u našoj knjižnici!
Autor: Vanja Jurilj, 25. 4. 2016.

U knjižnici OŠ Antuna Mihanovića u Zagrebu u petak se od ranog jutra odvijao pravi mali međunarodni stručni skup - radni sastanak IFLA-ine Sekcije za školske knjižnice čija je članica i naša školska knjižničarka.

Uz predsjednicu Sekcije Leslie Farmer (SAD), tajnicu Annike Selmer (Norveška)  te informacijskog koordinatora Alberta K. Boekhorsta (Brazil) pridružilo nam se i sedam članica Sekcije: Irina Nehme (Njemačka), Joanne Plante i Dianne Oberg (Kanada), Karen Gavigan (SAD), Valérie Glass (Francuska) te dvije domaće članice, Ivanka Stričević i naša knjižničarka, Vanja Jurilj. Na sastanku su se razmjenjivala iskustva i ideje u svrhu poboljšanja statusa školskih knjižnica i knjižničara te jačanju statusa  knjižničarske profesije u školi i društvu.

U popodnevnim satima održan je i sastanak sa hrvatskim školskim knjižničarima u hotelu Palace gdje su gosti našim kolegama ispričali više o školskom knjižničarstvu zemalja iz kojih dolaze,  a prije toga posjetiti su i XV. gimnaziju kako bi dobili što bolji uvid u školsko knjižničarstvo Hrvatske.