Pogled kroz prozor

Nastava na daljinu

Dragi učenici, molimo vas da odgovorite na pitanje

Kako pratite nastavu na daljinu?

PRAVOPISNE VJEŽBE

« Travanj 2020 »

E škole

NAŠA ŠKOLA

Obavijest o upisu djece u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2020./2021.
Autor: Marina Žugaj, 23. 1. 2020.

Sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava, postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u 1. razred osnovne škole provodi se od 31. ožujka do 15. lipnja u osnovnoj školi koju će dijete pohađati prema upisnom području.

Iznimno od navedenog roka, djeca školski obveznici u školskoj godini 2020./2021. s već utvrđenim teškoćama u razvoju i djeca koja su u školskoj godini 2019./2020. dobila Rješenja o odgodi upisa u 1. razred osnovne škole, trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u 1. razred osnovne škole u vremenu od 1. veljače do 15. travnja, a kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora. Potpora uključuje primjereni program obrazovanja za dijete već prvog dana nove nastavne godine, osiguranog pomoćnika u nastavi ili uključenog djeteta u program predškole za dijete kojem je određena odgoda upisa.

S obzirom da pregled djeteta obavlja stručno povjerenstvo škole kojeg je član i nadležni školski liječnik, roditelj/skrbnik obvezan je prijaviti dijete za pregled u ambulanti nadležnog školskog liječnika, a s ostalim članovima stručnog povjerenstva dužan je utvrditi termin pregleda u školi koju će dijete pohađati prema upisnom području.