1. b-razredna stranica

1. c-razredna stranica

4. razredi

« Kolovoz 2020 »

S knjigom nikada nisi sam
Autor: Vanja Jurilj, 21. 4. 2020.

Ovoga proljeća sve je drugačije od onoga na što smo navikli, a ipak čitanje je ostalo isto! Kroz stoljeća su knjige i čitanje bili sredstvo za saznavanje, putovanje kroz vrijeme, prevladavanje osobnih ograničenja… S pravom i ovoga puta možemo ustvrditi da s knjigom nikad nismo sami, nikad nismo izolirani.rage učenice i učenici.

Stoga vas pozivamo da i ovoga neobičnoga proljeća, 23. travnja, na Svjetski dan knjige,  zajedno odamo počast knjizi i čitanju.

Drage učenice i učenici,

drage učiteljice i učitelji,

dragi roditelji,

23. travnja obilježava se Svjetski dan knjige, koji u Hrvatskoj tradicionalno već obilježavamo manifestacijom Noć knjige. Iako je ovoga proljeća sve drugačije od onoga na što smo navikli, čitanje je ostalo isto! Kroz stoljeća su knjige i čitanje bili sredstvo za saznavanje, putovanje kroz vrijeme, prevladavanje osobnih ograničenja… S pravom i ovoga puta možemo ustvrditi da s knjigom nikad nismo sami, nikad nismo izolirani.

Stoga vas pozivamo da ovoga 23. travnja zajedno odamo počast knjizi i čitanju: samostalnim čitanjem, čitanjem u krugu obitelji, zajedničkim čitanjem posredstvom društvenih mreža, razmjenom i uživanjem u najljepšim ulomcima, najdražim citatima.

Molimo vas da fotografije vaših najdražih knjiga, svojih kutaka za čitanje i/ili svojih kućnih knjižnica, kao i fotografije zajedničkog čitanja i svih malih svečanosti čitanja koje organizirate pošaljete na adresu e-pošte školske knjižničarke: vanja.jurilj@skole.hr.

Sve ćemo fotografije objaviti na mrežnim stranicama naše škole i tako poslati jednu lijepu zajedničku poruku: s knjigom nikada nismo sami!

Vaša knjižničarka