Pogled kroz prozor

Nastava na daljinu

Dragi učenici, molimo vas da odgovorite na pitanje

Kako pratite nastavu na daljinu?

PRAVOPISNE VJEŽBE

« Travanj 2020 »

E škole

NAŠA ŠKOLA

RED BUTTON

Najava događaja
Ispis statistike od 7. 11. 2013.

I naša škola među 150 odabranih budućih e-škola
Autor: Vanja Jurilj, 27. 2. 2015.

Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet objavila je nazive prvih 150 škola koje će se u sljedeće tri godine uključiti u pilot projekt "e-Škole: Razvoj sustava digitalne zrelosti škola". I naša škola je među odabranima!

U prvoj fazi projekta "e-Škole: Razvoj sustava digitalne zrelosti škola", već na jesen 2015. godine, uključit će se prvih 20 škola, dok će se ostalih 130 škola uključiti početkom 2016. godine.

Odabirom prvih 150 škola, nacionalni strateški projekt e-Škole kreće u prvu fazu implementacije vrijednu 300 milijuna kuna. Javni poziv za sudjelovanje u Pilot projektu e-Škole, koji je CARNet objavio u prosincu 2014. godine, izazvao je izniman interes škola. Prijavljene škole svojim su odazivom iskazale želju za uvođenjem informacijskih i komunikacijskih tehnologija u svoje obrazovne i poslovne procese. U relativno kratkom roku, do 20. siječnja 2015. godine, prijavilo se ukupno 705 škola.

Način odabira škola

Administrativnom provjerom utvrđeno je da 16 škola nije zadovoljilo uvjete iz natječaja, odnosno nisu dostavile svu potrebnu dokumentaciju. Također, 58 škola nije prošlo tehničku provjeru mogućnosti spajanja škole adekvatnom brzinom na CARNet mrežu, pri kojemu telekom operateri nisu mogli ponuditi spajanje određenih škola potrebnim brzinama u zadovoljavajućem roku.

Od 630 škola koje su zadovoljile nužne uvjete, prema kriterijima za odabir škola objavljenima u Javnom pozivu, odabrano je ukupno 150 škola koje predstavljaju reprezentativni uzorak prijavljenih škola. Reprezentativni uzorak odabran je na osnovu vrste škole (uključivanje škola različitih vrsta – osnovnih i srednjih), načelu inkluzivnosti (na osnovu indeksa razvijenosti u skladu sa Zakonom o regionalnom razvoju RH), veličine škole (uključivanje škola različite veličine – prema državnim pedagoškim standardima osnovnih i srednjih škola) i samoprocjeni škole o vlastitoj tehničkoj opremljenosti i iskustvu u primjeni IKT-a. Uz potrebnih 140 škola odabrano je dodatnih 10 škola iz razloga zalihosti, kako bi se osiguralo da na kraju pilot projekta planiranih minimalno 140 škola podigne razinu svoje digitalne zrelosti za barem jedan stupanj, bez obzira na moguća odstupanja pojedinih škola.

Vjerujemo da je i ovaj projekt jedan od onih koji će omogućiti kvalitetnije obrazovanje naših učenika i bolje uvjete rada obrazovnih djelatnika.

Mogli bismo se još više "navući na znanje"!

Popis odabranih škola možete pregledati u privitku.

Javni_poziv_-_odabrane_skole.xlsx (14.76 KB)