« Ožujak 2024 »

INOVA-BUDI UZOR
Autor: Dijana Karačić, 12. 11. 2015.

Učenici naše škole sudjelovali su na 40. Hrvatskom  salonu inovacija s međunarodnim sudjelovanjem od 05. – 07. studenog 2015.u Karlovcu.

Otvaranje INOVA-BUDI UZOR privuklo je velik broj posjetitelja i predstavnika medija, na čelu s izaslanikom visoke pokroviteljice predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović , prof.dr.sc. LAJOŠ ŽAGER, dekan Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i član Vijeća za gospodarska pitanja predsjednice Republike Hrvatske, koji je u pratnji župana karlovačke županije, g. Ivana Vučića, predsjednika gradskog vijeća grada Karlovca, g. Damira Mandića, u ulozi predsjednika provedbenog odbora INOVA-BUDI UZOR, dogradonačelnice grada Karlovca gđe Marine Kolaković i predsjednice Hrvatskog saveza inovatora gđe Ljiljane Pedišić, svečanim rezanjem vrpce otvorili Izložbu. Na otvaranju izložbe bila je direktorica sektora industrije i IT Hrvatske gospodarske komore, mr. Tajana Kesić Šapić, dekan Veleučilišta u Karlovcu, prof.dr. sc. Branko Wasserbauer, predsjednik Saveza inovatora Zagreba, g. Ladislav Prežigalo, ravnateljica OŠ Grabrik gđa Željka Škot, kao i voditelji inozemnih delegacija nazočnih na izložbi. Izložba je okupila 500 izlagača iz 15 država svijeta.

Inovacija „Dizalo budućnosti“ autora Romana Lastrića, učenika 8.c razreda (uz asistenciju Leona Škvorca učenika 8.c razreda) osvojila je zlatno odličje, dok je zajednički rad „Pješački otok“ (asistencija Matea Despotovića, učenika 8.c razreda ,te Dominika Pažura i Ivana Gligore, uč. 6.b razreda) osvojio brončano odličje.

Učenica 2. razreda V.Gimnazije  SARA CAR (naša bivša učenica) osvojila je zlatno odličje za  autorski rad „KAP PO KAP“.

Svi navedenim učenicima mentorica je bila Dijana Karačić.

ČESTITAMO VAM NA POSTIGNUTOM USPJEHU !