« Ožujak 2024 »

9. Robokup
Autor: Dijana Karačić, 6. 2. 2016.

HZTK i OŠ Matije Gupca iz Zagreba, organizirali su 9. ROBOKUP s ciljem populariziranja robotike  u subotu, 30. siječnja 2016. godine. Robokup je ekipno natjecanje učenika viših razreda osnovnih škola u robotici, te je organizirana radionica za djecu s Downovim sindromom.

Robokup je ekipno natjecanje učenika osnovnih škola iz cijele Hrvatske u robotici, a od 2008. godine održava se zadnju subotu u siječnju u Zagrebu. Natjecateljsku ekipu čine učenici osnovnih škola, a na Robokup ih dovodi njihov mentor (najčešće učitelj tehničke kulture u školi ili udruzi tehničke kulture) koji kao izvannastavnu aktivnost podučava učenike o robotici. Idejni pokretač Robokupa je Hrvoje Vrhovski iz Hrvatske zajednice tehničke kulture, a vizualni identitet osmislili su Bruketa&Žinić.

Sastavni dio Robokupa je smotra dječjeg stvaralaštva na kojoj sudjeluju ekipe djece iz dječjih vrtića i učenika nižih razreda osnovnih škola koje u Zagrebu provode Program elementarne robotike kojeg je pripremila, izradila i čije provođenje nadgleda Hrvatska zajednica tehničke kulture.

Smotra se sastoji od izložbe modela te je revijalnog karaktera. Robokup je i prilika djeci da se iskažu i u ostalim djelatnostima, npr. likovnoj umjetnosti pa je predviđena izložba likovnih radova vezanih uz robotiku, ali i tehničku kulturu općenito.

Ove su godine iz naše škole sudjelovali slijedeći učenici, formrani u 2 ekipe:

Dominik Pažur, Borna Pavelić, Franjo Bučanac;

Leo Škvorc, Mateo Despotović i Roman Lastrić.

Članak 24 h