Modelarska liga
Autor: Dijana Karačić, 16. 5. 2016.

U četvrtak, 12. svibnja 2016., OŠ Kajzerica bila je domaćin županijskoj razini natjecanja pod imenom Modelarska liga. Riječ je o ekipnom natjecanju učenika u području modelarstva/maketarstva koje Hrvatska zajednica tehničke kulture u suradnji s Društvom pedagoga tehničke kulture Zagreba provodi od školske godine 2012./2013.

Na 3.kolo prijavilo se 18 ekipa iz osnovnih škola, Centara tehničke kulture i Klubova mladih tehničara Grada Zagreba, ukupno 37 učenika, koje je pripremalo 12 mentora.

Natjecanje je pokrenuto s ciljem poticanja učenika za izvannastavno stjecanje i razvoj tehničkih znanja i vještina, motorike, kreativnosti, inovativnosti, timskog rada, izbor srednjih škola i zanimanja te razvoj poduzetništva.

Zadatak 3.kola izradio je Ivan Rajsz i ekipe su trebale izraditi košaricu za voće. Iako naizgled jednostavni rad, pokazao se zahtijevnim zbog velikog broja istovrsnih pozicija koje je sve trebalo precizno izraditi i obraditi na isti način, te montirati kako bi košarica bila funkcionalna. Sve su ekipe završile izradu i ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu: Zdravko Mikinčić, Dragan Vlajinić, Đula Nađ i Sanja Kovačević, proveli su vrednovanje radova.

Svi sudionici natjecanja su u 3 sata izrađivali isti zadatak – košaru za voće. Prilikom ocjenjivanja povjerenstvo je vrednovalo sljedeće elemente: preciznost i urednost izrade i spajanja pozicija uratka, organizaciju radnog mjesta, inovativnost i dizajn dovršenog uratka, pravilnu uporabu alata i strojeva,te funkcionalnost same tvorevine. Našu školu predstavljale su učenice osmog razreda BARBARA JOSIPOVIĆ i LAURA LACIĆ koje su pokazali veliku spretnost i preciznost u modeliranju.

Ukupni poredak:

1.mjesto osvojile su: Olga Wieromiejczyk i Mia Leko, OŠ Sesvetska Sela, mentor Branko Latas,

2.mjesto osvojile su: Nina Slapničar i Marina Hajdarović, OŠ Jure Kaštelana, mentorica Svjetlana Seljanec Savković,

3.mjesto osvojile su: Nika Božić i Tea Vuksan, OŠ Jure Kaštelana, mentorica Svjetlana Seljanec Savković,

4.mjesto osvojile su: Barbara Josipović i Laura Lacić, OŠ Antuna Mihanovića, mentorica Dijana Karačić

5.mjesto osvoijle su: Jana Špiranec i Martina Gašić, OŠ Sesvetska Sela, mentor Branko Latas.

Državno natjecanje odžat će se u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici od 27. do 29. svibnja 2016.

Čestitamo našim modelarima ,a novima koji dolaze  puno uspjeha u slijedećoj godini i novim kolima lige!

REZULTATI MODELARSKE LIGE