« Ožujak 2024 »

Autor: Sanja Nađ, 23. 2. 2017.

22. veljače 2017. u našoj školi obilježili smo Dan ružičastih majica (Pink shirt day), Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Toga dana škola je bila ružičasta, učenici i učitelji bili su odjeveni u ružičasto te su njihove majice krasili bedževi s natpisom „Prijatelj, a ne nasilnik“. U predvorju škole nalazio se kutak nenasilja i lijepih poruka gdje su učenici mogli napisati svoje pozitivne poruke o prijateljstvu i nenasilju. Učenici su izvlačili i poruke s pozitivnim željama i poticajima za zagrljajem, lijepim riječima, prijateljstvom…

Na natječaj „Tolerancijom protiv nasilja“ prijavio se veliki broj učenika, a nagrađena su tri učenika u kategoriji literarnih radova i 7 učenika u kategoriji likovnih radova. Nagrada učenicima bile su kino ulaznice, majice te pohvale o sudjelovanju. Nagrađeni učenici su predstavili svoje radove na priredbi uz igrokaz 4.c razreda i dramske skupine Sv. Brcka, a školski zbor Mhići sve je upotpunio pjesmom. Nakon priredbe učenici su mogli uživati u izložbi likovnih radova koji su sudjelovali na natječaju te prekrasnim laticama prijateljstva naših sedmih razreda.

Taj dan bio je poseban za sve učenike škole, dan kada su svi bili jedno, nadamo se da će takvi biti svi dani, svi smo mi različiti ali opet jednaki. Volimo se i poštujmo i svaki dan će nam biti ružičast.

Prijatelji

Prijatelj je formula sreće,

oslonac što nikad iznevjerit te neće.

Pomoćnik u školi, rame za plakanje,

uvijek ti ponudi gumu za žvakanje.

Spasitelj pred nepravdom,

osmijeh ti na lice mami,

o, kako bi život bio siv

kada bismo školske dane provodili sami.

Tomislav Klasić, 7.a

Svi smo jednaki i svi smo različiti

Svi smo jednaki i svi smo različiti. Mi smo svi djeca. Marljivo radimo i učimo. Zajedno se igramo. Mi smo protiv nasilja i ružnih riječi. Svi smo mi različiti, ali nas povezuje dobrota.

Sara Vesna Popović, 2.c