Gostovanje na Radio Mariji
Autor: Vanja Jurilj, 12. 6. 2018.

U mjesecu svibnju naša mala dramska grupa bila je po drugi puta gost na Radio Mariji. Pod vodstvom naše drage vjeroučiteljice Marije Žganjer sudjelovali su učenici 6. a razreda: Lana Joo, Ivona Šarčević, Kristina Brlić, Ivan Pavao Habajec i David Krznarić. Ljubazno nas je ugostio voditelj Filip Ećimović, bivši učenik naše škole.

Svrha našeg dolaska bila je izvedba radio  drame Domaća zadaća u sklopu emisije Odgoj za ideale. Prije same izvedbe svi smo se predstavili, a naša vjeroučiteljica  Marija slušateljima je predstavila i našu školu. Filip nam je postavio nekoliko pitanja o našim školskim zadaćama, tko nam pomaže i tko je genijalac u našim obiteljima. Zaključak svih naših odgovora je da baš ne uživamo u pisanju zadaća, iako smo svjesni da nam pomažu u savladavanju gradiva, te da nam u tome pomažu roditelji, braća i sestre. Nakon intervjua bilo je vrijeme za izvođenje naše radio drame u kojoj majka, otac, baka i djed pomažu Marici u pisanju domaće zadaće, tj. više joj odmažu, nego pomažu. Bili smo sretni i uzbuđeni što je sve dobro prošlo, što smo vidjeli studio i što smo okusili dijelić radijske atmosfere. Posebno nam se svidjelo što smo se na kraju zasladili keksima i okrijepili sokom.

Nadamo se da se slušateljima svidjela naša humoristična izvedba, te da će nas Filip i Radio Marija ponovno rado ugostiti.

Kristina Brlić, 6.a