Prvi dan škole - u obnovljenoj Školi
Autor: Vanja Jurilj, 3. 9. 2018.

Dan početka školske godine uvijek je užurban, ovoga jutra imali smo i dodatni razlog za uzbuđenje: otvorenje novoga dijela Škole!

Nakon dugog i toplog ljeta i opsežnih radova na dogradnji novoga dijela i obnovi staroga dijela Osnovne škole Antuna Mihanovića, prostor ispred škole je umjesto strojeva i užurbanih radnika ispunili su učenici i poneki roditelji koji su ih dopratili. Vedri žamor  zamijenio je buku strojeva!

Ovoga jutra, 3. rujna 2018. godine, imali smo i dodatni razlog za užurbanost i veseli žamor: točno u 7. 45 zakazano je otvorenje novoga dijela Škole. Učenici su bili spremni za prigodni program, a na vrijeme je stigao i gradonačelnik Milan Bandić.

Točno 45 godina nakon početka svoga rada, Osnovna škola Antuna Mihanovića dobila je četiri suvremeno opremljene učionice, informatičku učionicu s 30 novih računala, učionicu za strane jezike (njemački i engleski), povijest i matematiku. Uz učionice su izgrađeni i pripadajući kabineti, ali i učionica za djecu s posebnim potrebama. Sve učionice su suvremeno didaktički opremljene, imaju pametne ploče, projektore, televizore. Ravnateljica škole mr.sc. Beatrica Šurbek naglasila je, prilikom otvorenja, da izgradnja novoga dijela škole omogućava i prelazak u jednu smjenu za najveći broj učenika (svi osim učenika trećih i četvrtih razreda).

Dogradnjom škole u potpunosti je uređen i okoliš škole i sportski tereni. U starom dijelu Škole izmijenjeni su svi stari prozorski otvori, a u tijeku je i izmjena i uređenje ulaza.

Davne 1973. godine, kada je izgrađena, našu školu zvali su Bijela ljepotica, a mislimo da i danas, iako dosta šarenija, uz svu brigu i trud, zaslužuje zvati se ljepoticom!