Na Dušni dan...

zebu grane i grančice –

Mnogo bješe sreće, rada:
zemljica je umorena.
S bukve, hrasta i jasena

Spavati je zemlja rada.
Dun'te vjetri, kroz šumicu
prostrite joj posteljicu.
Lišće pada.

Mir! Ručice sklopi sada.
Naših njiva na plotove,
naših dragih na grobove

Vladimir Nazor

« Listopad 2020 »

Poštovani roditelji,

Kao što znate, od srijede, 18.03.2020., u potpunosti smo prešli  na nastavu na daljinu.

Kao Škola odlučili smo se za platformu Microsoft Teams za učenike od V. do VIII. razreda, a za WhatsApp-grupe i HRT3 program za učenike razredne nastave.

Također, od 18.03.2020. radimo po školskom rasporedu iz e- Dnevnika. U slučaju da platforma MS Teams ne funkcionira, naše kolege koristit će linoit-ploču (back up opcija).

U e-Dnevnik se za 16.3.2020. i 17.3.2020. upisuje raspored koji su učenici pratili putem HRT3 i Sportske TV. Sva  nastava od 18.3.2020. ostvaruje se po redovnom rasporedu iz e- Dnevnika. Održani nastavni sati evidentiraju se u e-Dnevnik, a razrednici pod napomenu upisuju „Prema uputi MZO-a, nastava se provodila na daljinu  i/ili  putem HRT3 i Sportske TV.˝  Učenici i dalje trebaju pratiti HRT3.

Dakle, predmetni nastavnik u virtualnom razredu isporučuje sadržaj i aktivnost. Pri tome se ne smije koristiti videokonferencija u realnom vremenu. Prva dva tjedna virtualne nastave nema ocjenjivanja.

U jutarnjim satima ima teškoća pri spajanju na web-stranicu, no to nije odgvornost Škole nego znak preopterećenosti sustava. Smatarm da smo kao djelatnici Škole dali sve od sebe da uspostavimo što bolji komunikacijski transfer s djecom i s Vama, roditeljima. Molim Vas da potaknete djecu da lajkaju objave učitelja jer na taj način pratimo je li učenik pročitao objavu učitelja i je li aktivan.

U četvrtak, 19.3.2020. u 10:30,  u školi će se obaviti dezinfekcija svih prostorija.

Molimo i  Vas, roditelje, da se pridržavate općih mjera zaštite HZJZ te svih uputa koje kao građani dobivamo od stožera i nadležnih tijela.

Za sve Vaše sugestije stojim na raspolaganju.

S poštovanjem i uz srdačan pozdrav,

ravnateljica Osnovne škole Antuna Mihanovića,

mr.sc. Beatrica Šurbek, prof.

Zagreb, 19.03.2020.