2. c-razredna stranica

« Rujan 2020 »

Posjet prirodoslovnom muzeju: Radionica puževi i školjkaši
Autor: Danijela Šumić, 28. 11. 2014.

U muzej smo krenuli iz škole prema tramvajskoj stanici sa profesoricom Žigman. Sa tramvajom došli smo do Trga bana Jospia Jelačića. Čim smo došli u muzej dočekala nas je prva radionica.
Na prvoj radionici dobili smo puževe i školjke, morali smo ih nacrtati na papir.

Došli smo u muzej i dočekala nas je prva radionica.

Kada smo završili prvu radionicu sa profesoricom smo polako krenuli na drugu radionicu. Na drugoj radionici smo se upoznali sa muzejom. Meni se jako svidio. Na toj radionici dobili smo listić nakojemu su bile životinje i morali smo tražiti čime se hrane. Ta radionica bila mi je najzabavnija. Ja sam ispunila četiri listića.

Čimpanza

Tigar

Medvjed

Jelen

Polarni medvjed

Papiga Ara

Pauk ptičar                                                              Vuga

Ždral

Krunati ždral

Zelena Žuna

Vuga

Kostur dobrog dupina

Kostur konja

I tako malo po malo došli smo na treću radionicu. Ondije nas je dočekao memory i konačno smo vidjeli uživo puževe. Na trećoj radionici smo učili o vrstama puževa i morali smo ih razvrstavati po imenima.

Sve su mi se radionice svidjele, ali posebno druga i treća. Šteta što je padala kiša, ali ja sam se jako lijepo provela. Nadam se da su se i drugi!

Michelle Budak, 6a