2. c-razredna stranica

« Rujan 2020 »

Robokup
Autor: Dijana Karačić, 16. 3. 2014.

Hrvatska zajednica tehničke kulture i OŠ Dobriše Cesarića iz Zagreba, sedmu godinu za redom, s namjerom populariziranja robotike, organizirali su Robokup koji se održao u subotu, 25. siječnja 2014. godine. Glavni pokrovitelj Robokupa je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta (javne potrebe u tehničkoj kulturi).

Što je Robokup?

Robokup je jednodnevno ekipno natjecanje učenika viših razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske u robotici. Od 2008. godine Robokup se održava zadnju subotu u siječnju u Osnovnoj školi Dobriše Cesarića u Zagrebu.

Sastavni dio Robokupa je smotra dječjeg stvaralaštva na kojoj sudjeluju ekipe djece iz dječjih vrtića i učenika nižih razreda osnovnih škola koje u Zagrebu provode Program elementarne robotike kojeg je pripremila, izradila i čije provođenje nadgleda Hrvatska zajednica tehničke kulture. Smotra se sastoji od izložbe modela te je revijalnog karaktera.

Robokup je i prilika djeci da se iskažu i u ostalim djelatnostima, npr likovnoj umjetnosti pa je predviđena izložba likovnih radova vezanih uz robotiku, ali i tehničku kulturu općenito.

Sudionici Robokupa

Na 7. robokup, 25. siječnja 2014. godine sudjelovalo je 30 natjecateljskih ekipa. Ekipu čine tri učenika viših razreda osnovnih škola koje na Robokup dovodi njihov mentor. Mentori će biti uključeni u ocjenjivačka povjerenstva.

Robokup ima i međunarodno obilježje, jer na njemu imaju pravo sudjelovati i ekipe izvan granica Hrvatske.

Što je Robokup?

Sudionici Robokupa

Sadržaj natjecanja

Ekipe će se natjecati u tri kategorije:

1. Strujni krugovi

2. Konstrukcija i programski zadatak

3. Mobilni robot

Iz naše škole sudjelovali su slijedeći učenici :

1. MARIO ANIĆ

2. ANTONIO BUKAL