Obavijest o upisu djece u I. razred
Autor: Administrator , 6. 3. 2015.

Obavijest o upisu djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2015./2016. na području Grada Zagreba

Na temelju članka 17. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispravak, 90/11., 16/12., 86/12., 126/12.-pročišćeni tekst, 94/13. i 152/14.) i članka 5. stavka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine 67/14.), Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport daje

O  B  A  V  I  J  E  S  T

o upisu djece u I. razred osnovne škole za
                         školsku godinu 2015./2016. na području Grada Zagreba

Upis djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2015./2016. obavljat će se u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba

11., 12. i 13.  lipnja 2015.

U I. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja će do 1. travnja 2015. godine imati navršenih 6 godina života.

Prije upisa u I. razred obvezan je pregled djece radi utvrđivanja njihova psihofizičkog stanja, a koje će provesti stručno povjerenstvo osnovne škole u koju se dijete treba upisati, odnosno kojoj pripada prema upisnom području.
Za dijete koje nije školski obveznik, a do kraja 2015. godine navršit će šest godina, roditelj ili skrbnik može najkasnije do 31. ožujka 2015. godine podnijeti zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Službenik Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport u područnom uredu izdat će uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja prije upisa u I. razred osnovne škole. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja, osim zahtjeva za prijevremeni upis i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.
U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan do 30. svibnja 2015. godine o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području,  a ono će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme.

Upis će se obavljati u osnovnoj školi prema mjestu prebivališta ili prijavljenog boravišta djeteta, odnosno upisnog područja kojem dijete pripada, a koje je u skladu s mrežom osnovnih škola na području Grada Zagreba.

Na dane upisa roditelj ili skrbnik djeteta treba predočiti školi slijedeće dokumente:

• 1. Mišljenje stručnog povjerenstva o utvrđenom psihofizičkom stanju djeteta prije upisa u I. razred
  • 2.  Rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis djeteta u I. razred

Pojedinačne obavijesti o upisu djece u I. razred mogu se dobiti u Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, Zagreb, Ilica 25 ili na broj telefona 6100-478.

Raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djece prije upisa u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2015./2016.

Molimo roditelje da se  jave  školskoj liječnici dr. Josipović  radi  pregleda u ambulanti. Na pregledu kod liječnika dobit će termin (datum i vrijeme) za pregled u školi.

rb

OSNOVNA ŠKOLA

- NAZIV,  ADRESA,  BROJ TELEFONA -

NASTAVNI ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO

“DR.  ANDRIJA ŠTAMPAR”,

SLUŽBA ZA ŠKOLSKU I ADOLESCENTNU MEDICINU

ODSJEK - ADRESA - BROJ TELEFONA

IME I PREZIME LIJEČNIKA

NARUDŽBE U AMBULANTI

DANI  OD - DO

1.

Antuna Mihanovića

Dubečka 5,

tel. 2924-862

Služba za školsku i adolescentnu medicinu

Dubrava -Aleja lipa 1

Tel. 2917 - 711

Ljiljana Josipović, dr. med.

spec. školske medicine

parni                12,30-14,00

neparni          18,00 – 19,30

Upisno područje OŠ Antuna Mihanovića čine ulice:

Bulinačka, Ul. Frane Cote, Čađavički put, Dubec, Dubečka broj 94, Dubečka ulica, Dubrava od broja 229 do 319, Dubrava od broja 321 do kraja, Dunavska od broja 37 do kraja i od broja 36 do kraja, Dunavska ulica, Ul. Raula Goldonija, Gudovačka, Ul. Rudolfa Ivankovića, Ul. Ive Kerdića, Krndijska, Ul. Franje Laurana-Vranjanina, Ul. Ivana Meštrovića, Mikuševa ulica, Ul. Dujma Penića, Ul. Pavla Perića, Poljanice 2 od broja 2 do 4, Poljanice 4, Poljanice 5, Prominska, Retkovec 6, Ul. Tome Rosandića, Ul. Petra Smajića, Ul. Marina Studine, Ul. Jurja Škarpe, Trg Antuna Mihanovića, Visočićka, Zemunska, Zemunska ulica

Pedagoginja škole