Kada dođe jesen

Kada dođe zlatna jesen

i bojama iskiti

dol,

ja uberem prvu žutu dunju

i stavim je u sobu

na stol.

... Kada dođe tmurna jesen,

ja dignem ovratnik

kaputa,

u granju bijesno zviždi vjetar

i šušti listina

žuta.

... Kada dođe kasna jesen

i dosadne sipe

kiše,

u moje sjećanje vraća se ljeto

kojega nema više.

Stanislav Femenić

« Prosinac 2020 »

Dan Europe u našoj školi 09.05.2014.
Autor: Beatrica Šurbek, 11. 5. 2014.

Dan Europe u našoj školi smo obilježili zanimljivom izložbom radova naših učenika.

Ove školske godine odlučili smo realizirati školski projekt Europska unija - jedinstvo u različitosti. Inicijativa je krenula od prof. Blaževića koji je profesor povijesti i geografije u našoj školi, te voditelj Županijskog stručnog vijeća povijesti. U projektu su sudjelovali učenici cijele škole, svih razrednih odjela. Smatrali smo da je takav projekt iznimnno vrijedan upravo u ovom momentu kada je Hrvatska ušla u EU, kada nastupaju izbori za Europski parlament i kada se konačno u osnovne škole uvodi građanski odgoj. Cilj je bio da učenici škole upoznaju kulturu, vrijednosti, običaje, znamenitosti zemalja unutar Europske unije, ali ujedno da se osjeti interkulturalnost kao jedna od osnovnih vrijednosti naše škole.

Ovo je jedan dio koji smo pripremili povodom Dana Europe 09.05., a završnu svečanost pripremamo za Dan škole koji će biti 05.06.2014. Mogli smo pogledati izložbu radova naših učenika unutar škole, ali i na školskom igralištu. Detalji o samom projektu nalaze se također na ovim stranicama pod „dokumenti“. U realizaciji priključila nam se grupa mladih iz Dupca, naši bivši učenici pod nazivom -Mladi na djelu- čiji program je financiran od Agencije za mobilnost Europske unije.

Projekt EU.pdf