Kada dođe jesen

Kada dođe zlatna jesen

i bojama iskiti

dol,

ja uberem prvu žutu dunju

i stavim je u sobu

na stol.

... Kada dođe tmurna jesen,

ja dignem ovratnik

kaputa,

u granju bijesno zviždi vjetar

i šušti listina

žuta.

... Kada dođe kasna jesen

i dosadne sipe

kiše,

u moje sjećanje vraća se ljeto

kojega nema više.

Stanislav Femenić

« Studeni 2020 »

Stručna usavršavanja
Glazbena radionica: „Bubnjarski krug“
Autor: Administrator , 22. 4. 2015.

„Život je škola!“ – kažu ljudi, a za nas "Škola je život". Jasno nam je da samo stalni razvoj nas kao osoba omogućava i razvoj nas kao učitelja. Jedno neobično "stručno usavršavanje" koje podjednako potiče razvoj i jednog i drugog je bila radionica „Bubnjarski krug" koju je, na poziv ravnateljice Beatrice Šurbek i kolegice Renata Gredelj, za nas održao Branko Trajkovski Trak.

Radionica je održana u prostorijama OŠ Antuna Mihanovića 15. travnja 2015., a pridružile su nam se učiteljice i učitelji OŠ Retkovec.

“Bubnjarski krug“ je glazbena radionica koju je vodio gospodin Branko Trajkov – Trak, bubnjar Zabranjenog pušenja. Kada smo se okupili dočekale su nas sjedalice poslagane u krug i na svakoj jedna „šuškalica“ (zatvorena kutijica sa malo zrna kukurza kojom možemo proizvesti zvuk), dok je u sredini kruga bilo mnoštvo instrumenata od bubnja do zvečke.

Davor Puklavec/PIXSELL

Gospodin Trak započeo je svoju radionicu s malo teorije o temeljima prirode - korelacijom matematike, fizike, glazbenog i vjeronauka, a zatim nas je vodio kroz radionicu prepustivši nama izbor instrumenta. Dogovorili smo znakove za glasno, tiho, stop i još mnoge druge i počeli bubnjati uz njegovo vođenje.

Davor Puklavec/PIXSELL

S puno kreativnosti gospodin Trajkov pokazao nam je na koji način možemo vježbe primjeniti u nastavi i na taj način obogatiti nastavni proces. Istovremeno smo se opustili, naučili nešto o glazbi i instrumentima iz različitih djelova našeg planeta te pokazali da smo usklađeni, da slušamo jedni druge i da smo voljni slijediti za dobar cilj.

Davor Puklavec/PIXSELL

Zahvaljujemo svim učiteljima OŠ Retkovec i OŠ Antuna Mihanovića na odličnom odazivu, PIXEL MEDIA d.o.o. na ustupljenim fotografijama i nadamo se ponovnom divnom susretu!