Kada dođe jesen

Kada dođe zlatna jesen

i bojama iskiti

dol,

ja uberem prvu žutu dunju

i stavim je u sobu

na stol.

... Kada dođe tmurna jesen,

ja dignem ovratnik

kaputa,

u granju bijesno zviždi vjetar

i šušti listina

žuta.

... Kada dođe kasna jesen

i dosadne sipe

kiše,

u moje sjećanje vraća se ljeto

kojega nema više.

Stanislav Femenić

« Prosinac 2020 »

Školski plesni virtualni show
Autor: Administrator , 2. 4. 2014.

Školski plesni virtualni show je počeo. Projekt je okončao fazu prijava koje je završila 1. travnja 2014. Na adresu HŠŠS-a prispjelo je 36 video klipova iz osnovnih škola i 9 video uradaka učenika srednjih škola. Među pristiglim prijavama je sjajan samostalni uradak naših učenica, kojeg možete pogledati na linku ispod cijele vijesti.

Hrvatski školski športski savez (HŠŠS) pokreće projekt Školski plesni virtualni show koji ima za cilj potaknuti učenice i učenike na bavljenje tjelesnom aktivnošću i veće uključivanje u aktivnosti školskog sportskog društva (ŠSD-a) kroz ples. Osim poticanja učenika na bavljenje tjelesnom aktivnošću ideja Projekta je da učenici razviju svoju kreativnost kroz plesni pokret bez rezultatskog pritiska koje nosi klasični oblik natjecanja. Projekt ima, također, za cilj razviti druženje učenika na zanimljiv i drugačiji način pošto će učenici svoje plesne koreografije snimiti putem video uradaka.

Projekt će se odvijati u dvije discipline:

1. najpopularnija plesna grupa

2. najbolja plesna grupa

Najpopularnija plesna grupa

Video uradci koji pristignu u HŠŠS objavljivat će se na Facebook i web stranici HŠŠS-a. Kriteriji za određivanje tri (3) najpopularnije plesne grupe u obje kategorije bit će zbroj:

• ¨like-ova¨na facebook stanici,

• komentara na facebook stranici,

• ¨like-ova¨ na web stranici,

• komentara na web stranici.

Najbolja plesna grupa

Stručni žiri HŠŠS-a na temelju pristiglih video uradaka izabrat će najbolju plesnu grupu u kategoriji osnovnih i srednjih škola.

NAGRADE

Najbolje tri (3) ekipe (svi članovi), u obje kategorije, u disciplini Najpopularnija plesna grupa bit će nagrađene sa:

1. nagrada – „hoodie“ majica

2. nagrada – polo majica

3. nagrada – t-shirt majica

Najbolje plesne grupe, u obje kategorije, prema ocjeni stručnog žirija bit će nagrađene nastupom na Završnici DP –a (Poreč ili Vinkovci). Ekipama će bit plaćeni prijevoz, smještaj i prehrana za vrijeme boravka na Završnici DP –a. Video uradci će biti objavljeni na mrežnim stranicama HŠŠS-a (FB i web) od 1. do 11. travnja 2014. godine - to je vrijeme glasanja, like-anja i komentiranja. Objava pobjednika će biti do 21. travnja 2014. godine.

LINK ZA URADAK NAŠIH SJAJNIH UČENICA: