Datum objave: 8. svibnja 2025.
Kategorija: Naslovnica

 Naši učenici  prijatelji sirotišta u Songei

Već dugi niz godina razrednice Tanja Svoboda i Željka Szabo sa svojim razredima (trenutno su to 8.a i 6.c)  sudjeluju u projektu Prijatelj sirotišta. Radi se o projektu kojeg vodi humanitarna organizacija Kolajna ljubavi, a pomaže sirotište Sv. Ante u Songei gdje žive štićenici uglavnom bez roditelja. Projekt ima omogućava financijsku pomoć pa štićenici mogu polaziti osnovnu školu, srednju školu i studij.

U sirotištu djeca osim školovanja imaju smještaj i obroke. U nastavku ćete vidjeti što im još omogućuje financijska pomoć.

Danas je sirotište već dobro opremljeno zahvaljujući dobroti i pomoći „ kumova“ i donatora.

Školovanje djece pruža nove mogućnosti i puno bolju budućnost tim mladim ljudima, stoga smo jako sretni kad do nas dođu ovakva izvješća i fotografije i to nam je poticaj da i dalje imamo svoje daleke afričke prijatelje.

Pročitajte još

Skip to content