DABAR 2021.

4. a - razredna stranica

Ispis statistike od 7. 11. 2013.

Plastičnim čepovima do skupih lijekova
Autor: Sanja Nađ, 28. 9. 2021.

Prošle nastavne godine učenici sadašnjeg 7.b razreda uključili su se u projekt Udruge oboljelih od leukemije i limfoma pod nazivom „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“. U akciju su se do sada već uključile i mnoge druge škole, dječji vrtići, udruge, tvornice i poduzeća. Glavna aktivnost projekta naših učenika bila je skupljanje plastičnih čepova koje je 27. rujna preuzeo predsjednik Udruge.

Možda se pitate koja je poveznica prikupljanja čepova i liječenja malignih bolesti. U Udruzi kažu kako je zaštićeni i nezagađeni okoliš pretpostavka za rehabilitaciju bolesnika, ali i očuvanje zdravlja općenito te na taj način pomaganjem našoj planeti pomažemo i sami sebi. Stoga su zamislili projekt kojim ćemo stvarati čišći okoliš i poticati održivi razvoj, a koji će u isto vrijeme pridonijeti bržoj rehabilitaciji oboljelih. Nakon zaprimanja, čepove sortiraju, a zatim recikliraju, prodaju ili od njih stvaraju nove proizvode. Dobivenim sredstvima pomažu oboljelima u kupnji lijekova, terapija i/ili medicinskih pomagala.

Mi ćemo nastaviti skupljati čepove. Pridružite nam se i vi!