DABAR 2021.

Godina čitanja

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi.

4. a - razredna stranica

Dan škole

Produženi boravak

PROGRAM PRODUŽENOG BORAVKA

Produženi boravak neobavezni je oblik neposrednog odgojno-obrazovnog rada koji se provodi izvan redovite nastave i ima  svoje pedagoške, odgojne, zdravstvene i socijalne vrijednosti.

Odgojno-obrazovna skupina produženog boravka ustrojava se u pravilu od učenika istog razrednog odjela ili istog razreda.

Dnevno trajanje produženog boravka je od 7:00h do 17:00h, a provodi se prema sljedećem rasporedu:

• od  7:00 h do 8:00 h - dolazak u školu
  • od  8:00 h do 12:00 h - izvodi se nastava
  • od 12:00 h do 14:00 h - učenici provode slobodno vrijeme (objed, odmor i rekreativne aktivnosti)
  • od 14:00 h do 17:00 h - organizira se samostalni rad.

U samostalnom radu, učenici pod vodstvom učiteljice pišu domaće zadaće, samostalno uče i izvršavaju ostale zadatke. Organizirani samostalni rad učenika izričito je uvjetovan nastavnim programom, a metode rada učitelja i učenika u samostalnom radu usklađene su s metodama rada redovite nastave.

Program produženog boravka istoga je trajanja tijekom cijele nastavne godine.

Voditelji/ce produženog boravka u školskoj 2020./2021. godini su učitelj/ice razredne nastave:

Martina Nemet - za 1. a razredni odjel

Renata Gredelj - za 1. c razredni odjel