Svjetski dan hrane
Autor: Sanja Nađ, 17. 10. 2023.

Dragi učenici, roditelji i učitelji,

jučer 16. listopada naši su učenici (38), neki sami, a neki u pratnji očeva, majki, baka dolazili s kolačima, kiflicama i pecivima u rukama. Svi odreda ponosno zapisivali koji razred predstavljaju i s kim su ono što su donijeli radili. Pomagale su mlađe i starije sestre, očevi, majke, bake, a bilo je i onih koji su sami pekli.

Skupilo se toga na tri školske klupe, u izobilju svega muffina, čupavaca, kokos kocki, kolača od oraha i grožđica, kolača s višnjama i makom, kroasana, štapića, keksića svih vrsta, mramornih, orehnjača, pita od jabuka, bajamina, kuglofa, kakao kocki, biskvitnih kolača sa šumskim voćem, zvjezdica, cvjetića, dizanog tijesta s čokoladom, londonera, raspucanaca, buhtlica s pekmezom, kiflica s pekmezom, nutellom, šunkom i sirom... Sve smo iza 13:30 uz pomoć 7. b odjela stavili u automobil gospođe Marković, majke učenice 5. c odjela koja je kolače prevezla u Pučku kuhinju Misionarki ljubavi u Jukićevu 24. S troje šestaša, jednom osmašicom i vjeroučiteljicom Anteom pomagali smo u podjeli ručka i kolača, ostalo je i za sljedeći dan. S korisnicima smo razgovarali i rekli zašto baš 16. listopada na Svjetski dan hrane. Bilo im je drago što smo sve to pripremili za njih, osobito jer su učenici sudjelovali u tome. Hvala učiteljima koji su dogovarali akciju s učenicima i roditeljima, hvala ravnateljici za podršku i svima koji su na bilo koji način doprinijeli da ova akcija uspije. Prvi dio akcije vezano za Dan kruha i Svjetski dan hrane „Desert za korisnike Pučke kuhinje“ Misionarki ljubavi je dovršen. Akcija prikupljanja namirnica i novčanih priloga traje do 24. listopada i ne sumnjamo u njen uspjeh.