« Svibanj 2024 »

Izvanučionička nastava petaša
Autor: Sanja Nađ, 7. 5. 2024.

U četvrtak  2. svibnja učenici 5. razreda u pratnji razrednica bili su na izvanučioničkoj nastavi u Hrvatskom zagorju.

Prvo su obišli Muzej oldtimera u Krapini gdje su razgledali automobile, motore i autobuse. Zatim su kratkom šetnjom po Krapini saznali da je to rodno mjesto Ljudevita Gaja, ispred čijeg spomenika su se i fotografirali. Nakon slobodnog vremena za kupnju suvenira, razgledali su Muzej krapinskih neandertalaca gdje su pokazali zavidno znanje o nastanku i povijesti našeg planeta Zemlje. Saznali su mnoštvo zanimljivih podataka o istraživanjima vezanim uz Krapinskog pračovjeka čiji su fosilni ostatci pronađeni u špilji na Hušnjakovu brijegu.

Nakon toga slijedila je kratka vožnja do restorana uz spomenik hrvatskoj himni „Lijepa naša domovino“, čiji tekst je napisao Antun Mihanović po kojemu je naša škola dobila ime. Slijedio je ručak i slobodno vrijeme za igru u prirodi nakon čega se su petaši radosni zbog lijepo provedenog dana u kojem su proširili svoja znanja i s pohvalama za pristojno ponašanje uputili kući.