« Svibanj 2024 »

Škola u prirodi: Novi Vinodolski
Autor: Sanja Nađ, 3. 4. 2024.

Učenici četvrtih razreda boravili su u Školi u prirodi od 11. do 15. ožujka 2024. godine u Domu Crvenog križa Grada Zagreba „Villa Rustica“ koji se nalazi u Novom Vinodolskom.

Posjetili smo Tvrđavu Nehaj te upoznali slavnu prošlost uskoka, smjestili se u Domu Crvenog križa, prošetali obalom grada i pozdravili more. Sljedećeg dana ujutro smo imali jutarnju tjelovježbu, radionicu sa studenticama nakon koje smo uživali na osunčanoj plaži. U poslijepodnevnim satima uputili smo se u Astronomski centar Rijeka gdje smo se vratili u prošlost sve do velikog praska, nastanka planeta i života na Zemlji. Srijeda nam je počela jutarnjom tjelovježbom, rješavanjem listića, slikanjem otočića San Marino i igrom na plaži. U poslijepodnevnim satima krenuli smo brodom u Vrbnik na otoku Krku. Brod nas je čekao u luci, gdje smo se ukrcali spremni za pravu morsku avanture prepunu smijeha i zanimljivosti. Razgledali smo Vrbnik i prošetali najužim ulicama gradića. Upoznali smo povijesne zanimljivosti tog mjesta, šetali smo i poigrali se na trgu.

Sljedećeg jutra u Muzeju grada Novog Vinodolskog saznali smo o prošlosti Vinodola, slavnim osobama i narodnim običajima te se upoznali s Vinodolskim zakonom – najstarijim hrvatskim pravnim dokumentom iz 13. st. Prošetali smo Novim Vinodolskim, igrali se u centru grada i kupili suvenire za naše najdraže.

Svaku večer smo uživali, plesali, predstavljali najluđe frizure, gledali crtani film i pokazali svoj talent.

U petak je bio povratak za Zagreb. Škola u prirodi će nam ostati u predivnom sjećanju na jednu avanturu prepunu smijeha, veselja i uživanja.

… i malo učenja… 😊