2. c-razredna stranica

« Rujan 2020 »

Radovi učenika
Dan bez roditelja
Autor: Danijela Šumić, 10. 3. 2015.

List iz dnevnika dječaka koji je ostao bez oba roditelja, učenički rad potaknut čitanjem djela „Mali ratni dnevnik“, Stjepana Tomaša. Kliknite na više i pročitajte učenički rad.

UTORAK, 8.00 sati

Probudio sam se sav mokar i prestrašen. Sanjao sam svoje roditelje, rekli su mi da me vole i da paze na mene. No sada sam odjednom počeo sanjati događaj kada su poginuli htio sam se probuditi, ali nisam mogao.

UTORAK, 12.00 sati

Spremio sam knjige i sve naučio. Uskoro krećem u školu, ali i dalje mislim o roditeljima. Danas ću se u školi potruditi samo za njih.

UTORAK, 17.40

Napokon sam došao iz škole. Dobio sam puno petica, a čak me i učiteljica pohvalila. Sprijateljio sam se  sa još dva dječaka iz drugih razreda. Drago mi je da me nitko ne odbacuje iz društva zbog mojih roditelja. Sa Marinom sam se dogovorio da ćemo sutra zajedno pisati zadaću. Nadam se da će mi teta to dopustiti. Dok se ona ne vrati sa posla, ja ću je iznenaditi večerom. Roditelji bi sigurno bili ponosni na mene!!

UTORAK, 20.00 sati

Upravo smo tete i ja večerali. Sada se idem tuširati pa ćemo se kartati ili igrati neku društvenu igru. Za vrijeme večere  teta mi je pričala kakva je mama bila kada je imala godina kao i ja. Pričala mi je i kako su se mama i tata upoznali. Ti smiješni događaji su me razveselili i podsjetili koliko me moji roditelji vole i koliko ja njih volim.

UTORAK, 22.30

Teta i ja smo se odlično zabavili. Sada sam se spremio za spavanje i poželio laku noć mami i tati!

Katarina Grahovac, 6.a