Preporuke za čitanje

Pomoć pri učenju

Vijesti iz knjižnice
Vidjeli i kupili knjige…Interliber 2015.
Autor: Vanja Jurilj, 15. 11. 2015.

I ovog smo studenog već tradicionalno posjetili Interliber - međunarodni sajam knjiga i učila. Za našu školsku knjižnicu ovo je jedan od veselijih događaja u godini jer, osim dobre zabave, znači i nabavu velikog broja novih naslova i to po izboru učenika.

Knjižničarka Vanja Jurilj na Zagrebački je velesajam povela članove i članice Mladih knjižničara i novinarske grupe koji su se veselili druženju s raznovrsnim zanimljivim knjigama i njihovim jednako zanimljivim autorima. O tome kako smo se proveli na Interliberu, ispričat će nam naši mladi knjižničari u svojim kratkim crticama.

Našli smo se u knjižnici. Ja nisam imala tramvajsku kartu pa sam ju kupila. Vozili smo se dugo, i napokon stigli za oko sat vremena. Jeeee! Prvo smo dugo bili u „bebeškom“ kutu Školske knjige dok su se knjižničarke Anja i Vanja zabavljale na predstavljanju knjiga. Malo smo razgledavali knjige. Pojeli smo sendviče i otišli smo u drugi paviljon. Ana je slomila ruku pa sam joj ja držala vrećice. U tramvaju smo čitali viceve i mudre misli.

Dajana Tadić

Čekali su me jer sam slomila ruku. Na Interliberu smo šetali i gledali knjige za sebe i školsku knjižnicu. Kupila sam si četiri knjige. Bili smo u dva paviljona i svatko je išao na svoju stranu pa smo se morali skupljati. Sa štandova smo uzimali straničnike, blokove i kalendare, a moja sestra uzela je i balon. Kad sam došla kući, sve sam pregledala prije spavanja.

Ana Crnogorac

Dana 11.11.2015. išli smo na Interliber. Tamo smo vidjeli i kupili knjige, dobili naša imena napisana na kineskom pismu i upoznali poznatog pisca po imenu Kašmir Huseinović. Od knjiga sam kupila: Slatke čarolije 1.,2. i 3. dio i Plavuše, plavuše, plavuše. To su vicevi i zagonetke o plavušama.

Iva Bogovac

Bila sam uzbuđena jer sam prvi put išla na Interliber. Vidjeli smo i kupili puno knjiga. Pri kraju smo upoznali Kašmira Huseinovića koji nam je dao slike Noine arke i s njim pričali viceve. Dobili smo časopis Modra lasta i blok Školske knjige. Kupila sam dvije knjige, za sestru i sebe. Bilo je jako, jako zabavno.

Klaudija Palić

Jednog toplog jesenskog dana, s Malim knjižničarima otišli smo na sajam knjiga. Bilo nam je zabavno, veselo i smiješno. Kupila sam dvije knjige o Geronimu Stiltonu, Morski dnevnik Pauline P., strip Slatke čarolije i knjigu Oprostite, jeste li vještica?… za brata. Mojoj prijateljici Ani napukla je kost na lijevoj ruci pa smo joj mi pomogli u kupnji knjiga. Sve ukupno mi je bilo uzbudljivo i odlično!

Laura Škrinjar