« Ožujak 2024 »

Pomoć pri učenju

Vijesti iz knjižnice
Susret s piscem tajni
Autor: Vanja Jurilj, 27. 2. 2018.

Učenici četvrtih razreda rado čitaju lektiru Tajna Ribljeg oka. Poželjeli su upoznati i pisca te i mnogih drugih tajni!   ►

Popodne 27. veljače 2018. godine bilo je rezervirano za pisca najvećeg broja tajni u hrvatskoj književnosti za djecu i mlade! Pogađate, u školskoj knjižnici ugostili smo Hrvoja Kovačevića. Bila je to želja učenika četvrtih razreda koji uvijek rado čitaju njegov prvijenac i lektirni naslov Tajna Ribljeg oka.

U malom prostoru školske knjižnice našlo se toga popodneva mjesta za sva tri četvrta razreda, njihove učiteljice i još pokojega gosta: pedagoginju Sanju Sambolić i ravnateljicu Beatircu Šurbek.

Kao uvod u susret učenici su izveli zahtjevan dijalog iz piščevog romana.

Potom je pisac pričao o sebi, svojim spisateljskim početcima, pokušajima i pogreškama, čitateljskim interesima i dejelima koja je napisao. Učenicima je najzanimljivije bilo slušati pisca Hrvoja Kovačevića kako priča dijelove svoje priče Tajna mačje šape.

Pred kraj susreta učenica Kristina Demšić piscu je poklonila svoj rad - portret pisca Hrvoja Kovačevića, zatim je pisac potpisivao svoje knjige i straničnike koje su učenici donijeli.

Susret je trajao dugo, a nitko nije želio otići. Bilo je to jedno vrlo ispunjavajuće popodne!