Uključili smo se u humanitarni projekt 'Plastičnim čepovima do skupih lijekova'.

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) će prikupljene čepove

prodavati, a novcem od prikupljenih čepova će se nabavljati potrebni lijekovi.

Udruga surađuje s Klubom HEO iz Zagreba i Udrugom za pomoć djeci i

obiteljima suočenim s malignim bolestima 'Krijesnica'.

Sakupljajući plastične čepove činite dobro za okoliš, a ujedno činite i

hvalevrijedno humanitarno djelo. U projekt su se uključile mnoge škole,

vrtići , tvrtke i građani.

.

Humanitarna akcija za potresom stradala područja u Turskoj i Siriji: Ljubav je veza između tebe i svega
Autor: Vanja Jurilj, 15. 3. 2023.

Dragi učenici,

kao što već znate, Tursku i Siriju pogodio je težak i razoran potres 6. veljače 2023. godine, a nakon tog najrazornijeg još njih na tisuće. Mnogi ljudski životi su izgubljeni, puno ljudi je ozlijeđeno, puno domova razrušeno. K tome, u Siriji traje i rat. Kako bismo pomogli stradalima, u školi organiziramo humanitarnu akciju prikupljanja sredstava za pomoć stradalima. O provedbi akcije možete pročitati u nastavku!

Dragi učenici,

svi ste čuli kako je Tursku i Siriju pogodio težak i razoran potres 6. veljače 2023. godine, a nakon tog najrazornijeg još njih na tisuće. Mnogi ljudski životi su izgubljeni, puno ljudi je ozlijeđeno, puno domova razrušeno. Teška je to trauma za narod u Turskoj i Siriji, posebno u Siriji u kojoj uz sve traje i rat.

Najmanje što možemo je pokušati je pomoći tim ljudima. Zbog udaljenosti tih zemalja i teškoća s transportom robe, dogovorili smo, u suradnji s Caritasom, prikupljanje novca. Kao i u ranijim sličnim akcijama osigurali smo kasice koje će šetati od učionice i učionice. Vrijeme prikupljanja počinje 15. ožujka i traje zaključno s 31. ožujkom 2023. godine. Vjerujemo kako ćete biti topla i otvorena srca kako to uvijek jeste, te da će akcija biti uspješna. Kad nam je teško najviše nam znači briga drugih koji će nam pokazati da nismo sami i da netko misli na nas. Stoga smo kao moto ove akcije uzeli poznate i divne stihove velikog orijentalnog pjesnika i duhovnika Rumija: Ljubav je veza između tebe i svega.

Uprava Škole