Kada dođe jesen

Kada dođe zlatna jesen

i bojama iskiti

dol,

ja uberem prvu žutu dunju

i stavim je u sobu

na stol.

... Kada dođe tmurna jesen,

ja dignem ovratnik

kaputa,

u granju bijesno zviždi vjetar

i šušti listina

žuta.

... Kada dođe kasna jesen

i dosadne sipe

kiše,

u moje sjećanje vraća se ljeto

kojega nema više.

Stanislav Femenić

« Prosinac 2020 »

Aktivnosti školskih volontera
Podrška učenicima slabijeg školskog uspjeha
Autor: Nikolina Matejak, 20. 5. 2015.

Volonterke su učenicima slabijeg školskog uspjeha pružale individualnu i grupnu pomoć u učenju, u svladavanju školskog gradiva, pri pisanja domaćih zadaća, svladavanju vještina čitanja, pisanja i računanja te usvajanju tehnika učenja.

Učenici su rado dolazili te nisu izostali ni bolji rezultati. Učenici su popravili neke ocjene i više su motivirani za postizanje boljeg školskog uspjeha.

Osim pružanja pomoći od strane volonterki, učenici su i sami pružali jedni drugima pomoć u učenju. Učenici 6. a razreda na poticaj razrednice prof. Željke Szabo od veljače se dobrovoljno nalaze u školi i pomažu jedni drugima u učenju. Tako uče matematiku, prirodu, povijest, geografiju i drugo. Posebno se u volontiranju ističu učenice Katarina Grahovac, Paula Benjak, Ema Mlinarić, Iva Pištelek, Anđela Brešić, Michelle Budak te povremeno i dječaci Matej Zrilić i Niko Stapić.

Učenici sami organiziraju vrijeme učenja, a razrednica im pomaže samo oko pronalaska slobodne učionice.

Kroz ovaj oblik volontiranja učenici razvijaju prijateljske odnose, osvještavaju svrhu volontiranja te ostvaruju bolje rezultate i potiču druge učenike na pružanje međusobne pomoći.