« Svibanj 2024 »

Eko proizvodnja - hranilice za ptice u 1.b i 1.c
Autor: Veronika Babić, 4. 2. 2022.

Lastavice, rode i ostale ptice već su davno pristigle na jug, ali neke ptice međutim moraju prebroditi hladnoću, snijeg i led.

Kako ptice stanarice iz Dupca preživljavaju zimu? Odgovor saznajte u nastavku ove vijesti.

Ptice koje tijekom zime ne sele u tople krajeve trebaju našu pomoć. Idealna je to prilika da se kod djece razvije empatija i spremnost na pomaganje u preživljavanju raspjevanih stanovnika školskog dvorišta.
Učenici produženog boravka 1.b i 1.c su svojim vrijednim rukama izradili eko- hranilice za ptice stanarice.

U radu su koristili svinjsku mast s raznim sjemenkama. Uz pomoć učiteljice Veronike Babić, napravili su eko-hranilice za ptice te su ih objesili na drveće u školskom dvorištu. Sad im je preostalo čekati i pažljivo promatrati kada će stići prve ptičice.

Aktivnost je bila usmjerena na podizanje emocionalnih i kognitivnih kompetencija učenika, stvaranje pozitivnog razrednog ozračja  te na odgovorno ponašanje učenika prema okruženju u kojem se nalazi.

Galerija fotografija