Izborni predmet

U prilogu se nalazi zahtjev za ispisom učenika iz izbornog predmeta koji je potrebno popuniti do 30. lipnja.

Rekreativno ljeto

« Listopad 2024 »

Izvanučionička nastava sedmaša
Autor: Dora Turčić, 14. 5. 2024.

U srijedu, 8.5.2024. učenici sedmih razreda u pratnji razrednica bili su na izvanučioničkoj nastavi na otoku Krku. Učenici su već u polasku bili jako uzbuđeni tako da rani polazak nije nikome predstavljao problem, a kad su ugledali morsko plavetnilo, sreći nije bilo kraja.

Dolaskom na otok Krk, učenici su imali vrijeme za odmor što su iskoristili za kratku šetnju i fotografiranje, a zatim su obišli špilju Biserujku u općini Omišalj koja se odlikuje se bogatstvom špiljskih ukrasa – kalcitnih siga, osobito stupova i stalaktita. U špilji je nekada obitavao špiljski medvjed, a danas u njoj žive šišmiši i čak šest stenoendemičnih vrsta. Zanimljivost je da je godine 2009. pronađena u Biserujki nepoznata vrsta lažištipavca roda Roncus.

Nakon obilaska špilje, učenici su posjetili Jurandvor. Jurandvor je poznat kao mjesto gdje je pronađena Bašćanska ploča 1851. u crkvi sv. Lucije o čemu su učenici mogli čuti na zanimljivom predavanju organiziranom za njih u crkvici Svete Lucije, čime su zaokružili i upotpunili svoje znanje o toj temi stečeno u školskim klupama. Nakon predavanja, učenici su se uputili u Bašku gdje je za njih bio organiziran ručak na terasi restorana Galeb, a nakon ručka učenici su uživali u šetnji i igri na poznatoj baškoj plaži.