Izborni predmet

U prilogu se nalazi zahtjev za ispisom učenika iz izbornog predmeta koji je potrebno popuniti do 30. lipnja.

Rekreativno ljeto

« Listopad 2024 »

Dekica za snove - nema bolje!
Autor: Vanja Jurilj, 19. 9. 2024.

Dekica za snove projekt je udruge Smiješak za sve pokrenut s ciljem promoviranja čitanja, povratka prirodi, razgovorima uživo, promicanju duha solidarnosti i dragovoljnog rada. Dekica za snove organizirana u rujnu prošle godine okupila je više od 1700 djece i mladih. Ove godine, točno 17. rujna ušetala se i u prostore Osnovne škole Antuna Mihanovića. Na Dekici su priče slušala 143 učenika: 47 drugaša, 34 trećaša, 26 petaša,13 šestaša, 10 sedmaša i 13 osmaša. Slušajući priče učenici su putovali svijetom knjiga koje su im čitale Smješkove volonterke Lucija Voš, Edina Fajković, Ana Zrnetić Medak, Mirjana Džambo Šporec, gošća Tatjana Jolić i knjižničarka naše škole Vanja Jurilj.

Dekica za snove – nema bolje!

Učenicima petih razreda priče je čitala gošća Tatjana Jolić

Dekica za snove Smješkov je projekt koji je 17. rujna ušetao i u prostor OŠ Antuna Mihanovića u Zagrebu. U Dekici su sudjelovala 143 učenika: 47 drugaša, 34 trećaša, 26 petaša,13 šestaša, 10 sedmaša i 13 osmaša. Slušajući priče učenici su putovali svijetom knjiga koje su im čitale Smješkove volonterke Lucija Voš, Edina Fajković, Ana Zrnetić Medak, Mirjana Džambo Šporec, gošća Tatjana Jolić i knjižničarka naše škole Vanja Jurilj.

Svi su uživali bilo na stolcima, bilo strunjačama, dekicama, a sedmaši i osmaši su stvarno zalegli na dekice i uživali u slušanju priča. Neke od pročitanih priča su: Stvarna vrijednost prstena, Crvenkapica, Zmija u školi, priča o Diane von Furstenberg, Juha od bundeve, Kako je krokodil Marko pronašao svoj dom? Pjetlić Zlatni Krestić i zlatni mlinčić, Priče iz cijeloga svijeta i zanimljiva pitanja i odgovore iz knjige Mogu li krave silaziti niz stube?

Na stolcima, strunjačama, dekicama...  učenici su uživali u slušanju priča

Zadovoljni smo provedbom projekta, a trećaši su na pitanje kako vam se svidjele priče od jedan do pet odgovorili: deset - nema bolje! Stalo nam je do promicanja čitanja i nadamo se kako će ovo događanje potaknuti naše učenike na dodatnu posudbu ili u školskoj ili  u gradskim knjižnicama.

Zbog obilnih kiša, unutarnji prostori Osnovne škole Antuna Mihanovića postali su livada za Dekicu za snove, nadamo se kako ćemo sljedeće godine u svijetu priča uživati na zelenim površinama u okolišu Škole.

Mirjana Džambo Šporec

Razmejna dojmova nakon čitanja učenicima