Izborni predmet

U prilogu se nalazi zahtjev za ispisom učenika iz izbornog predmeta koji je potrebno popuniti do 30. lipnja.

Rekreativno ljeto

« Listopad 2024 »

Šetnja Medvednicom i posjet utvrdi Medvedgrad
Autor: Vanja Jurilj, 18. 10. 2024.

Učenici petih razreda, 15. listopada 2024. godine, posjetili su Medvedgrad i Medvednicu. Iako su odabrali smo jednu od lakših planinarskih staza koja vodi od Šestina do Kraljičinog zdenca  do Medvedgrada su hodali malo dulje od sat vremena  jer je dan bio sunčan, temperatura ugodna, uživali su u jesenskim bojama, i otkrivanju tajni Medvednice. U nastavku teksta i vi možete saznati što su otkrili.

Šetnja Medvednicom i posjet utvrdi Medvedgrad

Odabrali smo jednu od lakših planinarskih staza koja vodi od Šestina do Kraljičinog zdenca. Do Medvedgrada se uobičajeno hoda 45 minuta, ali smo mi, zbog čestih pauza, hodali malo dulje od sat vremena.

Dan je bio sunčan, temperatura ugodna, uživali smo u jesenskim bojama, šuštanju otpalog suhog lišća i žuboru potoka Kraljevec. Uz stazu su postavljene poučne ploče koje prikazuju geološku građu i prošlost Medvednice.

Pogled iz ptičje perspektive na Oltar domovime, spomenik svim palima u Domovinskom ratu

Unutar Centra za posjetitelje Medvedgrad pogledali smo tri izložbe i naučili ponešto o Medvednici i povijesti Medvedgrada. U obilazak su nas poveli stručni vodiči i pokazali nam prirodna bogatstva Parka na interaktivnim izložbama, no najzanimljivije nam je bilo slušati legendu o tajanstvenoj Crnoj kraljici.

Unutar Centra za posjetitelje Medvedgrad

Odmor prije povratka kući

Na kraju, kada smo se vratili kući, bili smo umorni, ali i zadovoljni što smo nešto novo naučili i što smo dan proveli van školskih klupa u prelijepom Parku prirode Medvednica.

Priredila: Olivera Čolić, prof.