Kada dođe jesen

Kada dođe zlatna jesen

i bojama iskiti

dol,

ja uberem prvu žutu dunju

i stavim je u sobu

na stol.

... Kada dođe tmurna jesen,

ja dignem ovratnik

kaputa,

u granju bijesno zviždi vjetar

i šušti listina

žuta.

... Kada dođe kasna jesen

i dosadne sipe

kiše,

u moje sjećanje vraća se ljeto

kojega nema više.

Stanislav Femenić

« Prosinac 2020 »

Aktivnosti školskih volontera
Činimo dobro - učimo volontirajući
Autor: Administrator , 15. 5. 2015.

I ove školske godine brinemo o Hermanu , našem afričkom prijatelju i kumčetu. Za one koji su zaboravili Herman Ponera  je djačak iz Tanzanije i pokrajine Songea. Živi sam s tetom jer su mu roditelji umrli. Herman svakog dana pješači 5 km do škole i isto toliko natrag.

Nastavu u njegovom kraju organizaraju i vode misionari. Ove smo godine s Hermanom razmijenili pismo i od njega smo dobili slike i ispis njegovih ocjena. To nam je u Zagreb donijela volonterka udruge Kolajna ljubavi koja je bila u Songei. Veselimo se   što svojim dobrim djelima pomažemo Hermanu i činimo dobro djelo. Jedan će dječak zbog nas uspjeti završiti školu, pomoći svojoj teti i sebi olakšati život. Osim dijela svog džeparca kojeg se odričemo,s sakupljamo i PET ambalažu koju onda  prodajemo. Sakupili smo u ovoj školskoj godini 430,00 kn. U svemu ovom nam pomažu učenici 8. b razreda.

Tu nije kraj lijepoj priči - nakon sata razrednika  na kojem smo sa razrednicom razgovarali o volontiranju odlučili smo se na  jedan (za sada jedinstveni projektić  u našoj školi) - UČIMO VOLONTIRAJUĆI.

Tako učimo matematiku, prirodu, zemljopis, povijest i još neke predmete.

Učenici koji su dobri u nekim predmetima i gradivu pomažu i uče s učenicima koji su malo slabiji ili im nešto nije jasno.

Najčešće, najčešći/ omiljene, omiljeni razredni  volonteri i volonterke su: Anđela Brešić, Paula Benjak, Katarina Grahovac, Iva Pištelek, Ema Mlinarić, Michelle Budak, Matej Zrilić, Niko Stapić. Učenici rado dolaze na takve sate i vide se rezultati rada.

Čestitamo i jednima i drugima !